Побутова вентиляція

Вентиляція (від лат. Ventilatio- провітрювання) - регульований повітрообмін в приміщенні, а також пристрої, які його створюють. Системи вентиляції призначені для забезпечення необхідної чистоти, температури, вологості і рухливості повітря.

Побутова вентиляція - це перш за все вентиляція квартир, приватних будинків і котеджів.

Вентиляція квартир

вентиляція квартирПрактично у всіх сучасних квартирах є вентиляційні канали, закладені ще при будівництві будинку, і яких в принципі цілком достатньо для повітрообміну. Дана вентиляція є природною, тобто без механічного спонукання. І якщо для кімнат цього повітрообміну вистачає, то для санвузлів і ванних кімнат його явно не вистачає, оскільки там потрібна інша кратність повітрообміну. У зв'язку з цим у більшості виробників вентиляційного устаткування є лінійка побутових вентиляторів, покликаних вирішити цю проблему.

Наша компанія рада запропонувати Вам вентилятори наступних виробників:

maico vents systemair
vortice s and p

Це припливно-витяжні агрегати від Mitsubishi Electric, серії Lossnay, Daikin серія (Van) тощо. Завдяки наявності вбудованого рекуператору та фільтрів, повітря буде надходити в приміщення чистим і підігрітим в зимовий час. Ці системи дуже економні і вживають мало електроенергії.

Вентиляція приватних будинків і котеджів

Вентиляция частных домов и коттеджей

Вентиляція котеджів і будинків, більш складніше технічно ніж в квартирах. Пов'язано це насамперед з великим об'ємом приміщень і більш складним плануванням.

Варіантів по вентиляції може бути кілька:

суміщення системи по подачі повітря і витяжці, із застосуванням фільтрів, рекуперації і підігріву повітря (найбільш популярний варіант);

припливно-витяжна установка, поєднана з системою кондиціонування;

припливно-витяжна установка з системою кондиціонування, за допомогою чілера-фанкойла.

Санітарні норми роботи вентиляційних систем

Наборные системы вентиляции и кондиционирования воздухаРозвиток сучасного будівництва привів до необхідності розробки нових схем вентиляції, які б діяли спільно з системами опалення та кондиціонування повітря і протягом всього року в приміщеннях підтримували найбільш оптимальний мікроклімат - влітку оптимальна температура 22-24 ° С, відносна вологість 30 -60%, рухливість повітряної маси не більше 0,2 м / с, а взимку - відповідно 20-22 ° с, 30-45% і 0,1-0,15 м / с. При цьому, коли система кондиціонування відсутня, вентиляція та опалення повинні забезпечувати необхідні параметри повітря - взимку температура повинна знаходитися в межах 18-24 ° С, допустима відносна вологість не опускатися нижче 30%, а швидкість руху повітряних мас обмежена значенням 0,2 м / с.

Варіанти вентиляційних систем

Припливний канал. Досить простий пристрій встановлюється в зовнішніх стінах житла і має в своєму складі шумопоглинальну і антиконденсатну ізоляцію, антимоскітну сітку, а також регенеруючий (тобто очищувальний) фільтр. Крім того, у внутрішньому оголовку припливного клапана є можливість ручного регулювання його перетину. Якщо при цьому на канали природної вентиляції санвузла квартири, а також кухні встановити побутові вентилятори періодичної дії, ми отримуємо вентиляційну систему, яка цілком забезпечує біологічні потреби людини, а також охороняє житло від грибкових заражень - проблеми, з якою доводиться стикатися в разі безграмотного відношення до вентиляції .

припливне канал Варіанти вентиляційних систем

Зрозуміло, пропоноване рішення взимку може викликати переохолодження окремих зон в квартирі, внаслідок чого на певний період холодної пори року від нього доводиться відмовлятися, регулюючи ступінь відкриття клапанів.

Складальні системи вентиляції та кондиціонування повітря

Санитарные нормы работы вентиляционных системГарним рішенням вентиляції приміщення є установка системи припливно-витяжної вентиляції з механічним спонуканням. У вентиляційній установці, комплектно виготовленій на заводі, повітря очищується фільтром, підігрівається електричним або водяним нагрівачем, і за системою повітроходів розповсюджується по приміщеннях у кількості та з температурою, що найбільше відповідають нашим потребам. При цьому температура повітря в приміщенні задається користувачем на досить простому пульті управління, а її підтримка здійснюється автоматично за допомогою системи датчиків і виконавчих механізмів, з'єднаних в єдину мережу.

Недоліком цієї системи є неможливість знизити температуру повітря у житлі в теплий період року, навіть при вимкненому нагрівачі вона буде не нижча за температуру зовнішнього повітря.

Складальні системи вентиляції та кондиціонування повітряУ доповнення до системи припливно-витяжної вентиляції зазвичай використовують незалежну систему охолодження повітря (спліт-системи, мульти спліт-системи, або мультизональні VRV і VRF системи кондиціонування). Різноманіття цих систем дозволяє в будинках і котеджах забезпечувати охолодження повітря від одного до нескінченної кількості приміщень будь-якої площі. Поширеною помилкою необізнаних в питаннях кондиціонування повітря замовників є їх впевненість в тому, що через зовнішній блок систем кондиціонування в приміщення подається свіже повітря, що звичайно ж не так. Зовнішній компресорно-конденсаторний блок з'єднаний з внутрішнім блоком всього лише мідними трубками для циркуляції фреону - холодоагенту для охолодження повітря всередині приміщень, а також для видалення теплоти в ході конденсації фреону в ньому.

Три в одному для вентиляції, кондиціонування та опалення

Наступний рівень обладнання для вентиляції та кондиціонування повітря - система центрального кондиціонування, при якій подача свіжого повітря, його обробка, в тому числі і по температурному параметру (або нагрівання, або охолодження) здійснюється в одному агрегаті - центральному або канальному кондиціонері. При цьому регулювання температури повітря в приміщеннях, що виходять на різні сторони світу, здійснюється за допомогою або підігрівачів (якісне регулювання), або регулюючих клапанів (кількісне регулювання), зрозуміло, що працюють в автоматичному режимі. Досить на контролері, змонтованому в зручному для Вас місці приміщення, встановити бажану температуру, і система самостійно виконуватиме Ваше побажання. При необхідності, в центральний, або канальний кондиціонер можливо вмонтувати і систему підтримки вологісного режиму в приміщеннях.

Три в одному для вентиляції, кондиціонування та опалення

Зрозуміло, у кожної з названих систем вентиляції є свої переваги і недоліки і вибір системи вентиляції і кондиціонування повітря - непросте завдання, що залежить від багатьох факторів. Вона повинна вирішуватися Вами в тісному контакті з професіоналами в області вентиляції і кондиціонування повітря. Тільки в цьому випадку створені системи вентиляції і кондиціонування будуть найкращим чином.

  G Analytics
сайт создан компанией веб дизайн